Domain Tescil

www/com/net/gov/org/com.tr/net.tr/info/ve daha fazlası..
Domain (alan adı) web sitenizin internet üzerindeki adı ve adresidir. Bu adres olmadan internet üzerinden web sitenize ulaşılamaz. Örnek vermek gerekirse şu anda bulunduğunuz web sitesinin domaini (alan adı) konyadesign.net dir..

 

Domainler ip adresi diye tabir edilen, bilgisayarların birbirini görmesini sağlayan numerik sisteminin daha kolaylaştırılmış ve rahatça girilebilmesi için kelimelerle ifade edilen halidir. Örneğin utzbilisim.com alan adını adres çubuğuna yazdığımızda, kullanmakta olduğunuz internet bu alan adının ip adresini çözümler ve daha sonra sizi bu ip adresindeki sunucuya yönlendirir.

Dolayısıyla web sayfanızı ziyaret etmek isteyen kişiler ip adresinizi bilemeyecekleri ve bunu akıllarında tutamayacakları için bir domain alarak sitenize daha kolay ve akılda kalıcı bir adres belirlemelisiniz.

Domain almak için bir domain registerı tercih edebilir (örnek: register.com, networksolutions.com vs..) ya da hosting sağlayıcınızdan bir domain kaydetmesini isteyebilirsiniz.

Bedava Email Hesabı

Ücretsiz dolandırıcılık, spam ve virüs koruması ile mail@alanadınız.com gibi 2 kişiselleştirilmiş Email adresi alın

DNS Yönetimi

Hayat boyu ücretsiz DNS hizmeti ile küresel dağıtılmış altyapı üzerinde DNS kayıtlarınızı yönetmenizi sağlar.

Ücretsiz Mail Yönlendirme

Ücretsiz email yönlendirme oluşturun ve mevcut email hesaplarınızı bu hesaba yönlendirin.

Toplu Araçlar

Kolay kullanım toplu araçları ile tek bir adımda birçok Alan Adı için kayıt, yenileme, transfer ve diğer değişiklikleri yapın.

Gizlilik Koruması

Kaydettiğiniz her Alan Adı ile ücretsiz Gizlilik Koruması edinin. Gizliliğinizi sürdürerek ve WHOIS detaylarını maskeleyerek e-posta spam önleyin.

Domain Yönlendirme

Alan adınızı ücretsiz başka bir websitesine yönlendirin! Bir tarayıcıya alan adınızı yazdıklarında kullanıcıları başka yöne yönlendirin (domain maskeleme & SEO sız/ile)

Alan Hırsızlık Koruması

Ücretsiz Alan Hırsızlık Koruması ile yanlışlıkla veya izniniz olmadan alanın dışarı transferini koruyun.

Kolay Kullanım Kontrol Paneli

Alan adınızın yönetmek, email hesaplarınızı yapılandırmak, alan adınızı yenilemek ve daha fazla servis almak için bizim sezgisel Kontrol Panelimizi kullanın.

 

 
 
Etiketler : alan adı tescil domain tescil ucuz domain ucuz alan adı domain transfer alan adı transfer .com .net .org .in konya domain konya alanadı konya i